מתאגדים ביחד: עצומה נגד רפורמת הקנאביס

מתאגדים ביחד: עצומה נגד רפורמת הקנאביס

קואליציה של מטופלי קנאביס ופעילים חברתיים פרסמה עצומה רשמית נגד רפורמת הקנאביס הרפואי, הקוראת לכל הציבור הישראלי לעצור את מהלך החקיקה לפני שיפגע בחיי אדם. “רפורמת הקנאביס הרפואי פוגעת בכולם, מהמטופלים בעלי הרישיון ועד חולים הזקוקים לקנאביס רפואי ולא מקבלים אותו בגלל הבירוקרטיה של משרד הבריאות”, מוסר מייסד העצומה.

נכתב במקור במגזין קאנה <3

הנזקים שכרוכים במתווה רפורמת הקנאביס הרפואי ומאיימים על בריאותם של המטופלים, ממשיכים להכות גלים בתקשורת, כשברקע פועל מאהל המחאה ושביתת הרעב מול הכנסת ביומו החמישי.

קבוצה של מטופלי ותומכי קנאביס רפואי, בשיתוף פעולה עם אישים בתעשיית הקנאביס הישראלית כמו גדי וילצ’רסקי ושלומי סנדק, ועם עמותת ‘טיפות של תקווה‘ המייצגת חולי סרטן המטופלים בשמן קנאביס, פרסמה היום עצומה רשמית שמטרתה לגייס את הציבור ולעצור את הרפורמה כבר בתחילתה.

“הרפורמה פוגעת בכולם”

העובדות בשטח מראות כי עד כה הרפורמה אכן כושלת, גם בהיבטים טכניים (מספר זעיר של מוצרים שנמכרו וחולים שעברו לבתי המרקחת) וגם בהיבטים של התאמה לצרכי המטופלים, אך משרד הבריאות ממשיך לסרב לתת מענה או תגובה בנושא, ולמטופלי הקנאביס נגמרה הסבלנות.

קנאביס הוא תרופה עבור אלפי אנשים
קנאביס הוא תרופה עבור אלפי אנשים

“רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות פוגעת בכולם, מהמטופלים בעלי הרישיון ועד חולים הזקוקים לקנאביס רפואי ולא מקבלים אותו בגלל הבירוקרטיה של משרד הבריאות”, מסר לנו גפן מלכי מחברת Ruderails Media, שהקימה את העצומה. “אני פונה אליכם, המטופלים, בני משפחותיהם, וכל מי שמבין במהלך חקיקה נוראי שמונע תרופה מאנשים שזקוקים לה, להתאגד ביחד ולהציג מול משרד הבריאות כוח אחיד”.

המטרה מאחורי העצומה, כך לפי חברי קבוצת המטופלים שמקדמת את איסוף החתימות, היא לגבש כוח אזרחי אמיתי שיעמוד מאחורי עצירה מלאה של הרפורמה והחזרה שלה לשולחן הדיונים, עד הגעה למתווה שיענה על צרכים בסיסיים ולא יסכן חיי אדם.

“עדויות של מאות מטופלים מראות כי בשטח, כמעט כל מי שאמור לקבל שירות מהרפורמה מתנגד לה באופן נחרץ, ברמה שאינה הגיונית עבור מהלך נקודתי שמיועד לקבוצה מצומצמת יחסית של אנשים,” מסר לנו בראיון עו”ד נדב גרינולד, האחראי על וידוא אמיתות הנתונים בעצומה. “המדינה לא יכולה להעביר חוק שפוגע בכל מי שהיא אמורה להגן עליו, בטענה שהכל בסוף יסתדר לאט לאט”.

מאהל מחאת הקנאביס מול הכנסת
מאהל מחאת הקנאביס מול הכנסת

“אני תומך בעצומה ובמחאה, למרות שאני לא ממש מתנגד לרפורמה, מפני שהיא יכולה להצליח במידה והמתווה יכלול מספר שינויים חיוניים ובעיקרם הורדת המחירים ומתן גישה לפרחים שלמים ולכל הזנים”, מסר לנו בראיון שלומי סנדק. “נכון להיום זה יותר כמו מצב של ‘הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות’, והחולים מקבלים רק תירוצים של “אחרי החגים” או שקיות של חומר גרוס ולא ברור, בזמן שהבריאות של אלפי אנשים עומדת בסימן שאלה”.

“כל עוד המצב הזה נמשך, אני מתנגד למהלך של הרפורמה, שאמורה להיות רשת ביטחון לחולים אבל בינתיים היא מלאה חורים”, הוא מסכם. “אי אפשר להוריד את רשת הביטחון הרפואי מתחת לרגלם של המטופלים מבלי להניח קודם לכן רשת חלופית. הרשת החלופית, כפי שהיא נראית היום, מלאה בחורים והיא איננה יכולה לספק את הביטחון הרפואי לו זקוקים החולים”.

קואליציית המטופלים והעמותות קוראת כעת לכל תומכי הקנאביס באשר הם, ולכל אדם אחר שתומך בהגנה על זכויות אדם ובריאותם של אנשים הזקוקים לעזרה, לחתום על העמותה ולתת את קולו לעצירתה של הרפורמה במתווה הנוכחי.

לחתימה על העצומה – לחצו כאן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות